class="single single-post postid-4147 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Багаторічні рослини: особливості догляду.Закінчується з настанням першого холодного сезону, і багаторічні, життєвий цикл яких повторюється протягом декількох років. Багато господарі намагаються посадити у себе в саду якнайбільше багаторічних рослин зі зрозумілих причин — адже немає необхідності кожен рік повторювати заходи щодо їх посадці. Однак це не робить догляд за такими видами насаджень більш легким. Для всіх багаторічних рослин існують деякі особливості їх вирощування.
Полив
Як і всі рослини, багаторічники потребують регулярного надходження вологи. Але в силу особливостей кореневої системи, а вона у багаторічних рослин добре розвинена, поливати їх потрібно набагато рідше. Винятком є період цвітіння, коли надходження води має бути максимальним. У цей час необхідно здійснювати полив двічі на день — вранці і ввечері, забезпечуючи рослини вологою на глибину не менше 10 сантиметрів.
Прополка бур’янів
Бур’яни, як відомо, позбавляють культурні рослини поживних речовин і води, а також руйнують коріння і нормальне середовище їх проживання. Тому регулярна прополка бур’янів обов’язкове. Це потрібно робити, коли грунт достатньо просочена вологою, тобто після дощу і поливу. Бур’яни видаляються з коренем. Першу прополку зазвичай роблять після зими, щоб відразу позбутися більшої частини бур’янів.
Розпушування і удобрення грунту
Рослини потребують не тільки у воді і живленні, але в повітрі. Тому грунт навколо них потрібно періодично розпушувати, використовуючи мотики, сапи або інший відповідний інструмент. Розпушування проводиться поверхово в період росту рослин, особливо після дощу, коли на поверхні землі утворюється кірка, погано пропускає повітря. Після зими необхідно добре перекопати всю грунт більш глибоким способом. У цей же період одночасно з розпушуванням потрібно внести і першу партію добрив: органічних, мінеральних або комбінованих. У подальшому рослини потребують додаткової підгодовуванню в найактивніші періоди життя: цвітіння і плодоношення, а також в період бурхливої вегетації.
Догляд за багаторічниками взимку
Багаторічні рослини мають потребу в спостереженні і взимку, особливо в морозні, снігові сезони. Важливо не допустити загибелі рослин від замерзання і гниття від зайвої вологості. Для цього напередодні студених днів необхідно насипати поверх ділянки з багаторічниками шар тирси, опалого листя, торфу або укрити спеціальною тканиною — Агротекс.
Обрізка багаторічників
Перед настанням холодів багаторічні культури потребують обрізку відцвілих і отплодоносивших пагонів. Навесні необхідно видалити всі відмерлі стебла і гілки. А в період вегетації регулярна обрізка призведе до стимуляції подальшого росту рослини.