class="single single-post postid-5699 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Догляд за козами: годування

Розведення кіз рентабельно як для особистого господарства, так і в промислових масштабах. Тварини добре себе почувають в невеликих за площею приміщеннях, основою їх раціону служить зелений або грубий корм. При цьому окремо варто згадати великий асортимент продуктів різного призначення, одержуваний від цього виду.

Догляд за козами починається з годування

Правильна годівля кіз — це запорука продуктивності тварин. Блискуча шерсть, високі надої і якісне молоко, а так само хороші репродуктивні показники — це все зовнішні ознаки правильного догляду за козами і багатого вітамінами раціону тварин. У теплу пору року тварини можуть харчуватися самостійно на зелених випасах. Але не варто забувати про те, що козам так само потрібна вода, напувають їх 3-4 рази на день по 2,5-4 літри на тварину. Так само рекомендується давати козам в якості підгодівлі кухонну сіль і крейду (15 і 10 грам на тварину), розчинені у воді або пійла. Догляд за козами припускає заготівлю корму на зиму або покупку готового. Взимку козам дають сіно, засушені гілки, комбікорм або висівки.

Чим годувати козу молочну і звичайну?

Взимку в раціон кіз варто додати свіжі овочі (морква, буряк, картопля), так само можна підгодовувати тварин молодими ялиновими гілочками. Такий догляд за козами не тільки істотно різноманітить меню тварин, але й збагатить корм вітамінами і необхідними мікроелементами. Чим годувати кіз для збільшення надоїв? Раціон молочних кіз повинен відрізнятися поживністю. У зимовий період самим поживним видом їжі для тварин є комбікорм. Високими поживними характеристиками володіє силос — соковитий корм, що ідеально підходить для молочних кіз. За 30 днів до пологів молочних кіз перестають доїти і переводять повністю на грубий корм, вологі корми вводять в раціон знову тільки після окоту. Чи можна годувати кіз чимось з харчових відходів? Часто ці тварини охоче поїдають картопляні очистки та інші відходи рослинного походження, а так само бурякову і морквяне бадилля. Всі ці рослинні «залишки» невживані людиною в їжу ідеально підходять для введення в раціон домашніх тварин. Чим годувати молодих кіз? Козенят відлучених від матері вигодовують козячим молоком і молозивом. При цьому число годувань повинна відповідати кількості доек. У міру дорослішання козенят переводять на дорослий корм. Починаючи з рідкого пійла, комбікорми або ніжної зелені і овочів.