class="single single-post postid-3196 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Єгипетський стиль в інтер'єрі

Єгипетський стиль в інтер’єрі

Єгипетський стиль привабливий лаконічністю і монументальністю легко пізнаваних художніх форм, спокійною симетрією, стародавніми ієрогліфами і орнаментами, в яких сплітаються охра і бежево-пісочні кольори, розкішними фресками, арками, оригінальними колонами … У забарвленні стін використовуються теплі відтінки, нейтральні тони — бежевий, теплий світло- жовтий, червоно-коричневий, пісочний. Ці кольори так само універсальні, як і десятки століть тому, і відмінно узгоджуються з останніми віяннями в дизайні — вони підійдуть для оформлення будь-якої кімнати, від спальні, кабінету і вітальні до кухні.

Цікавий ефект виникає, якщо стіни прикрасити керамічними кахлями-вставками із сюжетним малюнком або нескладним орнаментом з виноградної лози, квітів лотоса, пальмового листя і гілок граната.

Орнамент може заповнювати майже весь простір стін, його малюнок — це геометричні фігури, що створюють сповнений стародавніми символами візерунок. При цьому перевантаженість орнаментом — лише уявна, не виникає відчуття важкості, зайвої масивності. Якщо говорити про розписах стін і колон фресками, то єгипетські фрески зображували людські фігури на площині одночасно в фас (очей, плечі) і в профіль (обличчя, груди, ноги), причому строго дотримувався принцип різномасштабних в зображенні богів, знатних людей і простих смертних .

Обробці дверних косяків властива сувора геометричність, їх прикрашають вставки з кольорового каменю (або його імітації) і горизонтальні кольорові смуги.

Стеля та підлога теж розписуються, при цьому малюнок бажано розподілити якомога більш рівномірно, — а для симетрії на підлогу або на низьку меблі встановлюють чаші, вази, світильники з різнобарвного каменю чи алебастру.

Стеля цілком може бути і просто синім із золотими зірками — з ним дуже гармонують помилкові колони з капітелями у формі папірусу або пальми.

Штори, покривала, скатертини і взагалі тканини повинні бути світлих відтінків:

підійдуть кремові або білі — або однотонні, або з суворим орнаментом (все та ж геометричність — зигзаги і смуги).

Тут незамінні натуральні тканини — льон, бавовна і тонка шерсть. Пікантність тканинам додадуть прикраси у вигляді змії-Урея (символ влади фараона — взметнувшимися кобра), распростершего крила яструба, сфінкса або жука-скарабея.

Інтер’єр прикрашають також циновками і плетінками із стебел папірусу, очерету, трав і пальмового листя.

Стандартна меблі такого інтер’єру явно протипоказана. Але якщо вибирати з наявного в магазинах і салонах, то слід віддати перевагу меблі з натурального дерева простої конструкції з симетричними чіткими лініями і елементами єгипетсько-східних мотивів. Наприклад, цілком гармонійно виглядатиме скриня-лавка, інкрустований перламутром і каменями, ліжко або журнальний столик з ніжками у вигляді звіриних лап.

І, зрозуміло, древньому єгиптянинові не обійтися без статуеток божественних тварин, які оберігають дім від зла, — фігурок кішки, яструба, шакала, бика, змії.

Для декоративних ваз, світильників і статуеток у стінах робляться особливі ніші, прикрашені молитвами Осірісу, богу Сонця.

У подібних нішах можна помістити і бюст Нефертіті, і копію маски Тутанхамона, і мініатюрні копії Сфінкса або пірамід.

Ну а останній штрих в такому інтер’єрі — розставлені по кутах кімнати керамічні підлогові вази із стеблами папірусу і очерету.