class="single single-post postid-5283 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Хвороби кіз і їх лікування

Різним захворюванням та інфекціям піддаються практично всі живі організми, і навіть настільки невибагливі у догляді домашні тварини, як кози не виняток. Багатьох проблем можна уникнути, забезпечивши тваринам правильний догляд, і стежачи за чистотою приміщення в якому вони містяться. Але якщо ознаки захворювання все ж з’явилися, необхідно терміново звернутися до фахівців.

Хвороби кіз та їх лікування: профілактика та можливі симптоми

Кози — тварини досить невибагливі у догляді, вони добре переносять перепади температур і хворіють значно рідше інших домашніх тварин. Якщо ж коза-таки захворіє, методи лікування потрібно шукати не сільськогосподарської енциклопедії хвороби кіз і їх лікування, а негайно звернутися до ветеринара. Так як самостійне лікування кіз може призвести до плачевних результатів. Профілактика хвороб кіз, що по суті краще, ніж їх лікування, включає в себе: збалансований раціон, насичений вітамінами та поживними речовинами, дотримання гігієни тварин та чистоти в місці їх змісту. Важливо так само навчитися вчасно діагностувати хвороби кіз, завдяки чому їхнє лікування буде найбільш результативним. Багато хвороб кіз не мають яскраво виражених симптомів. Загальне пригнічений стан тваринного, зниження активності або підвищена агресивність можуть бути ознаками якогось захворювання. Так само хвороби кіз проявляються підвищенням температури тіла тварини, почастішанням пульсу і дихання. У деяких випадках так само спостерігаються слизові виділення з носа або очей тварин.

Найнебезпечніші хвороби кіз

Сибірська виразка — одна з найстрашніших хвороб кіз. Захворювання призводить до летального результату, практично не піддається лікуванню, небезпечно для людей. Проявляється підвищенням температури, судомами і кров’яними виділеннями з носа і заднього проходу, смерть настає на 2-3 добу, тварина відчуває гострий біль в шлунку, тому не знаходить собі місця, після чого з рота починає йти кривава піна і коза з беканням падає на землю .

Бруцельоз — ще одне невиліковне захворювання, що передається людині. Хвороба проходить без симптомів, іноді спостерігається підвищення температури.

Інфекційна плевропневмонія супроводжується запаленням легенів. У тварини може підвищитися температура, спостерігається слабкість, яка зовні може виявлятися у відмові від їжі і зниженні активності.

Ящур проявляється насамперед у вигляді ураження копит і освіті невеликих виразок на шкірі і слизових оболонках.

Якщо спостерігаються зміни в зовнішньому вигляді тварин і їх поведінці, необхідно терміново помістити хворих особин в карантин і звернутися за допомогою до ветеринарів. Не забувайте про те, що багато хвороб кіз можуть бути небезпечними для людини, тому при контакті з хворими тваринами треба застосовувати засоби особистого захисту.