class="single single-post postid-5197 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Які документи і довідки необхідні для отримання водійських прав?

«Права», як ми звикли їх називати, насправді — це водійське посвідчення, як документ, що підтверджує право громадянина управляти тим або іншим транспортним засобом. Існує міжнародна Конвенція про дорожній рух, згідно з якою національне водійське посвідчення, видане в країнах, що підписали цю конвенцію, визнається в країнах-учасницях.

Але, якщо ви потрапляєте в країну, яка не є учасником Конвенції, ви не маєте права керувати в ній автомобілем на підставі національних «прав». Доведеться складати іспити на право керування автомобілем за законами даної країни. Але, не станемо забігати вперед, а розберемося в своїй країні, і дізнаємося, що потрібно для отримання прав у нас.

Що треба для отримання прав

Крім практичних дій, які включають в себе: вивчення ПДР, навчання практичному водінню, існує бюрократична, але необхідна частина отримання водійського посвідчення. Потрібні певні документи для отримання водійських прав.

Документи для отримання прав, крім основних, потрібних для всіх громадян, включають в себе деякі нюанси при оформленні категорій для управління різними видами транспорту.

Список документів для отримання прав на керування автомобілем

У разі, якщо перелік документів не буде відповідати даному списку, ви не будете допущені до здачі іспитів в органах Державтоінспекції. Отже, перейдемо до розгляду списку документів для отримання прав.

  1. Водійська картка, у разі, якщо рані вона вам видавалася.
  2. Документ, що засвідчує вашу особу: паспорт або інший.
  3. Документ про підтвердження вашої реєстрації за місцем проживання або за місцем перебування, за наявності реєстрації. Як правило — це паспорт або інший офіційний документ.
  4. Медична довідка про проходження медкомісії і вашому відповідно вимогам до здоров’я водія.
  5. Документи, що підтверджують проходження навчання (відповідно Курси підготовки водіїв повинні бути ліцензовані). Для отримання прав категорій «А» і «В» така довідка не потрібна, тому що для цих категорій передбачено право навчання самостійно.
  6. Водійське посвідчення у разі, якщо вам таке раніше видавалося.
  7. Квитанції про сплату держмита та різних зборів, даний перелік ви зможете знайти в конкретному місці здачі: збір за здачу іспитів і мито за посвідчення водія.
  8. Фотографії. Для отримання «прав» старого зразка потрібні матові фото 3х4. Все залежить від техобладнання органу автоіспекціі, що приймає іспит. Можливо фотографування прямо за місцем складання кваліфікаційних іспитів. Це необхідно уточнити заздалегідь.

Посвідчення на право керування автомобілем видається на термін 10 років. Його обмін по закінченні терміну відбувається без повторної здачі іспитів. З 11 березня 2011р. в Росії декларовано отримання «прав» європейського зразка зі штрих-кодом, який несе інформацію про водія.

Удачі вам при зборі документів для отримання водійського посвідчення. І … в подоланні різних бюрократичних бар’єрів, що стоять на шляху до заповітної мети — стати повноправним учасником дорожнього руху.