class="single single-post postid-6051 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Які металопластикові труби для опалення використовувати?

Металопластикові труби увірвалися в наше життя, вірніше в пристрій систем опалення та систем водопроводу, як вітер. З їх приходом на ринок сантехнічного обладнання, довелося міняти багато усталені погляди на всі труби взагалі і традиційні схеми монтажу систем, зокрема.

Природно не коректно буде говорити про 100% перевазі металопластикових труб перед сталевими або перед пластиковими трубами. І ми, не збираємося цього робити. У кожної категорії труб — своє завдання, свої плюси і мінуси.

А наше завдання — ознайомити вас з необхідним матеріалом, для того, щоб ви, виходячи з індивідуальних умов застосування, робили правильний вибір труб: будь то металопластикові труби для опалення, або сталеві труби для водопроводу, або поліпропіленові труби для систем каналізації.

Ремарка: незаперечною перевагою є зручність монтажу металопластикових труб своїми руками. Використання універсальних фітингів для з’єднання м / п труб, дозволяє виробляти роботу без застосування спеціального обладнання та інструментів, і, відповідно, без наявності високої кваліфікації. Але, в будь-якому випадку, певні знання і навики роботи необхідні. Це в корені відрізняє монтаж металопластикових труб від монтажу сталевих труб або монтажу поліпропіленових труб.

Маркування металопластикових труб

Для того, щоб не помилитися у виборі будь труби для опалення або для гарячого водопостачання, необхідно володіти знаннями про ту маркуванні, яка нанесена на труби і є паспортом труби. Для гарячого водопостачання та опалення застосовуються труби PEX-AL-PEX і PE-RT-AL-PE-RT.

Позначення металопластикових труб PEX-AL-PEX розшифровується: поліетилен — алюміній — поліетилен. А позначення PE-RT-AL-PE-RT: поліетилен термостійкий — алюміній — поліетилен термостійкий. Металопластикові труби для опалення із таким маркуванням повністю відповідають чинним вимогам СНиП до сантехнічного устаткування, і придатні для установки в системах гарячого водопостачання.

Маркування буквена і цифрова:

  • Тип пластику: РР-R — поліпропілен; РЕ-R — поліетилен; PE-RT — термостійкий поліетилен; РЕ-Х — зшитий поліетилен з підвищеною міцністю.
  • Способи зшивання для труб РЕ-Х: a — піроксідний; b — за допомогою газу силану; c — використовується потік спрямованих електронів; d — Азосполуки молекул.
  • Діаметри труб і мінімальний розмір товщини стінок: діаметри цифри в мм. від 10 до 1200 мм. Зустрічаються труби з дюймовим позначенням, що відповідає: 16 мм — 3/8 «(3/8 дюймів), 20 мм — 1/2», 25 мм — 3/4 «, 63 мм — 2″, 90 мм — 3 » , 110 мм — 4 «, 125 мм — 5».
  • PN — номінальний тиск в барах або кгс/см2. Це означає якесь безперервне тиск витримує труба при температурі навколишнього середовища +20 Со.
  • Транспортувальна середу. На трубах маркують який вид рідини можна транспортувати саме по цій трубі, і самодіяльність тут не вітається, навіть якщо «у сусіда вже рік стоїть».
  • Далі йдуть цифри позначають: номер партії, дата виготовлення, місяць, номер декади, номер зміни, машини і конвеєра. Це унікальна інформація, яка може потім вам послужити хорошу службу, при підборі для ремонту металопластикових труб.

Використовуючи металопластикові труби для опалення, врахуйте декілька наших порад:

  • вибираючи металопластикові труби для опалення звертайте особливу увагу на маркування. Труби повинні витримувати мінімальний тиск 6,6 атм при температурі 95Со;
  • при монтажі робіть крок між кріпленнями не більше 50 см., так як з часом труби опалення можуть провиснути і у верхніх точках буде збиратися повітря, що призведе до порушення циркуляції теплоносія;
  • бажано купувати сертифіковані металопластикові труби для опалення від відомих виробників.

Ось, власне, мінімум інформації, яка, сподіваємося, допоможе вам при виборі металопластикових труб для опалення.

Удачі вам, будівельники свого теплого сьогодення і майбутнього.