class="single single-post postid-6414 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Металопластикові труби для водопроводу

Серед обладнання, яке використовується для прокладки комунікацій, головну роль відіграють труби. Адже саме трубопроводи є транспортною системою для води, опалення та каналізації. Сьогодні в цій області використовуються вироби з самих різних матеріалів: чавуну, сталі, міді, пластика і металопластику.

Найпоширенішими зараз можна вважати мережі сталеві та пластикові труби. Тільки й у тих, і в інших є не лише відчутні переваги, але і свої недоліки, і обмеження щодо застосування. Цілком природно, що бажання об’єднати переваги цих матеріалів і відкинути їх недоліки у фахівців виникало завжди. Результатом таких пошуків і стали металопластикові труби, які сьогодні широко застосовуються навіть для опалення.

Союз пластика і алюмінію

Металопластикові труби для опалення надійні, як сталеві, а гнучкі і стійкі до корозії і заростання, як полімерні. Для їх виробництва використовують поліетилен (два шари) і алюміній (один шар). Таким чином створюється зовнішня захист труб від вологи і внутрішня — від заростання. Шари склеюють між собою за допомогою спеціального клею.

Металопластикові труби великих діаметрів не випускаються, вони можуть мати цей показник не більше 63 мм. Поставляються ці вироби у бухтах, тому довжина відрізків може вибиратися в міру потреби. Такі характеристики дозволили створювати з даних елементів сучасні системи «тепла підлога». Незаперечною перевагою металопластикових труб є можливість їх застосування як усередині, так і зовні приміщень. Сполуки тут здійснюються за допомогою фітингів.

Застереження

Фахівці попереджають про те, що до місць з’єднання завжди повинен бути вільний доступ. Оскільки там іноді утворюються протечки. Це відбувається через те, що полімери і метал по-різному проводять тепло. Тонкі металеві шари особливо помітно реагують на температурні перепади. Алюмінієва фольга може звузитися сильніше і послабити з’єднання, тоді з-під фітинга почне сочитися вода. Але такий коефіцієнт теплового розширення можна завжди врахувати ще на етапі монтажу.

Укладати такі труби потрібно із запасом, вільно в місцях вигинів. Компенсаційні петлі дозволять вирішити дану проблему, справитися з правильним розрахунком під силу будь-якому фахівцеві. Щоб не пошкодити матюкав вироби, гнути його краще вручну або за допомогою спеціального інструменту. Скручувати металопластикові елементи можна.

Для з’єднання кінців відрізків тут не потрібно буде застосовувати зварювальний апарат. Просто відрізають шматок потрібного розміру, вирівнюють окружність, позначають місце з’єднання з фітінгом, а потім надягають його і закріплюють. Такий підхід дає можливість без великих трудовитрат створювати не тільки опалювальні системи, але і системи гарячого або холодного водопостачання, подачі стисненого повітря або транспортування хімічних речовин.