class="single single-post postid-6488 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Опалювання будинку своїми руками: чи реально?

Вас щось не влаштовує в системі опалення вашого будинку або ви вирішили радикально поміняти цю саму систему, або встановити, так як у вас її не було. Незалежно від мотиву, який послужив причиною зробити опалення будинку. Це справа вимагає ретельного і грамотного вивчення та розрахунку.

Види опалення власного будинку

Для початку потрібно визначитися який вид опалення для будинку ви збираєтеся застосовувати, вірніше, яким буде джерело енергії для тепла. А вони бувають наступні:

  • Газове опалення;
  • Електричне опалення;
  • Опалення твердим паливом: торф, дрова, вугілля;
  • Опалювання рідким паливом: мазуту або солярка;
  • Змішане опалення: електро, — газ, — твердопаливна система.

Важливо! Кожен з цих видів опалення володіє своїми перевагами і недоліками. Тому, необхідно, плануючи систему опалення будинку передбачити, крім основного, запасний вид опалення. Адже в житті часто діє «закон бутерброда», і основна система може вийти з ладу в самий несподіваний момент.

Крім цього існують і альтернативні види опалення, але їх застосування поки бажано тільки з фахівцями. Мова йде про сонячних батареях або геотермальному опаленні. У нас же мова піде про те, як зробити індивідуальне опалення своїми руками.

Зробити опалення будинку своїми руками не складе великої праці, якщо є руки. Але і легко не буде, так як ця робота вимагає володіти від вас певними навичками поводження з інструментом і обладнанням.

Устаткування для опалення будинку

Будь-яка система опалення своїми руками, в принципі, включає в себе традиційне устаткування: котел, радіатори опалення, труби, фігурні комплектуючі, фітинги, тобто все, що потрібно для монтажу труб.

Інструменти для монтажу опалення своїми руками, відповідно вибираються виходячи з того, які у вас матеріали. Слід врахувати, що рекомендується на ділянках індивідуальної схеми опалення, завдовжки понад 10 метрів монтувати металопластикові або сталеві труби, щоб уникнути провисання і механічних пошкоджень.

Вибір схеми опалення

Як зробити опалення своїми руками і не замерзнути взимку? Необхідно вибрати грамотну схему опалення будинку, виходячи з його площі та поверховості.

Система розводки опалення може бути двох типів:

  • Однотрубна — Як ланцюг послідовно з’єднаних радіаторів. Її плюс — мала витрата труб. Її мінус — останній радіатор буде значно холодніше. Тобто сумнівна економія на трубах.
  • Двотрубна, яка, в свою чергу, може бути паралельною, або колекторної (променевої), коли всі труби розходяться променями по радіаторів. Мінус — велика кількість труб.

Всі теоретичні знання, отримані вами на сторінках нашого, і не тільки, сайту, ви зможете впевнено застосувати при влаштуванні опалення свого будинку, якщо на додаток до них ознайомитеся з відео-курсом Опалювання будинку своїми руками. Ось тоді, ви зможете на всі 180% бути впевнені в тому, що вашій родині не страшні ніякі морози у власному будинку.

Важливою ділянкою системи опалення, зробленою своїми руками є вибір радіаторів опалення. Сьогодні фахівці рекомендують застосовувати алюмінієві або біметалічні радіатори. Вони зручні і практичні.

Практичний рада. Якщо вам раптом знадобляться послуги фахівців з монтажу системи опалення, дочекайтеся весни. Може бути, не все у вас вийде своїми руками, то запрошувати їх найбільш вигідно навесні. Пік їхньої сфери послуг в цей час падає, і, відповідно, падають ціни.

Удачі вам, будівельники свого теплого сьогодення і майбутнього.