class="single single-post postid-5635 single-format-standard full_width ttype-single tmain-single">

Секрети вирощування бройлерних індиків

Найбільша домашня птиця — це індик. Розведення індиків є вигідною галуззю тваринництва, так як доглядати за цими птахами досить просто, тварини швидко набирають масу і добре плодяться. Найбільш прибутковою галуззю розведення індиків вважається вирощування бройлерів.

Індики бройлери — як правильно відгодувати?

Індики бройлери — це молодняк, вирощений на м’ясо за спеціальною методикою. М’ясо бройлерів відрізняється від м’яса особин, вирощених звичайним шляхом, за оцінкою експертів воно більш соковите і м’яке. Швидкий набір маси забезпечується завдяки спеціальному догляду та харчування. З перших днів раціон індичат повинен містити мала кількість клітковини, не варто економити на харчуванні — краще вибрати спеціальні корм.

Вирощуючи індиків бройлерів не варто забувати і про підгодівлі, оскільки надходження в організм тварини необхідної кількості вітамінів і корисних речовин необхідно для швидкого набору маси. Режим харчування так само важливий. Щоб виростити індиків бройлерів, індичат до досягнення десятиденного віку годують 9 разів на добу, після можна скорочувати частоту годувань, збільшуючи порції. Одномісячні бройлерні індики повинні отримувати їжу 6 разів на день.

Бройлерні індики — необхідні умови утримання

Індик — досить невибаглива птах у дорослому віці, але при цьому пташенята вимагають особливої турботи та умов утримання. Вирощування індиків бройлерів в перший місяць практично не відрізняється від вирощування птахів цього виду до стану дорослої особини. Бройлерні індики в перші дні життя можуть міститися в коробках або клітинах. Висаджувати на підлогу рекомендується індичат не раніше ніж з десятого дня життя.

Успішне вирощування індиків бройлерів багато в чому залежить від забезпечення відповідного мікроклімату. У перші дні життя бройлерних індиків температура в клітинах повинна досягати 24 градусів, з часом її поступово знижують. Окремо варто подбати про захист пташенят від протягів і пристрої хорошої вентиляції. Освітлення бажано облаштувати за принципом «день-ніч» відповідно особливостям місцевості, де вирощуються індики бройлери. У теплу пору року індичат можна виводити гуляти в облаштовані дворики і вольєри.

Зміст клітин і загонів для індиків в чистоті це, перш за все профілактика численних захворювань, особливу увагу санітарії необхідно приділити в перший тиждень життя пташенят, так як вони в цей час найбільш уразливі.